KONST / Litografier / Färglitografi 16045142
nr 1604 5142
Waldemar Lorentzon
(1899-1984), Sverige
Signerad, numrerad 66/350. Färglitografi, bildmått: 43x57 cm, yttermått inklusive ram: 56x70 cm
Waldemar Lorentzon, svensk målare, tecknare och grafiker född 1899, död 1984.
Utrop:
500 kr
Såld:
150 kr
måndag 11 mars 2024
kl 18:16:26
7/3 19:41:04
100 kr
9/3 19:42:59
Waldemar Lorentzon
Läs mer om Waldemar Lorentzon